“המרצדס” של הקלנועיות! • להדגמה חינם בביתכם, ללא התחייבות - חייגו: 1-700-55-77-44

"המרצדס" של הקלנועיות!

אביזרים שישדרגו את חייכם בגיל הזהב

בגיל הזהב הצרכים שלנו משתנים ואנו מעוניינים לשמור על איכות חיינו וליהנות מחיים נוחים ומהנים. כדי לשדרג את החיים בגיל הזהב ניתן לרכוש אביזרים שונים, ביניהם אביזרי נוחות ובטיחות. כך לדוגמה, התקנת מאחזי יד בבית, התקנת מעלון בין מפלסי הבית, רכישת כיסא גלגלים חשמלי ורכישת קלנועית – כל אלו ועוד יסייעו לנו בחיי היומיום ויבטיחו גם את בטיחותנו.

מעוניינים במידע נוסף על קלנועית לחצו כאן

אביזרי נוחות ופינוק ייעודיים לגיל הזהב:

כאשר מגיעים לגיל הזהב שוהים בבית זמן רב יותר. לכן, כדאי לחשוב על דרכים יעילות ומתקדמות לשדרוג הנכס ולהתאמתו למצב הרפואי, תוך חשיבה קדימה על הצרכים המשתנים העתידיים. מאחר שרוב הסיכויים הם כי בשלב זה או אחר אתם או בני הזוג שלכם תהפכו לסיעודיים, כדאי לתכנן את חלוקת המבנה מחדש, להרחיב את הפתחים לדלתות כדי לאפשר תנועה נוחה לכיסא גלגלים חשמלי או רגיל, להתקין מאחזי יד לאורך הקירות, ובהתאם לגודל ומאפייני הדירה אפשר להחליף בין חדרים על מנת לאפשר תנועה קלה יותר בבית, כעת ובעתיד, בהתאם לצרכים המשתנים.

גם בחדרי הרחצה ובשירותים מומלץ להתקין מאחזי יד, המאפשרים לכם לקום בקלות וללא צורך בעזרה. חשוב להקפיד על נושא הבטיחות כדי למנוע נפילות והחלקות, לכן באמבטיה כדאי להתקין רצפה עם חומר מונע החלקה, וכדאי למקם במקום נוח את הארונית עם מוצרי ההיגיינה והרחצה.

בנוסף, עלינו לחשוב קדימה ולצפות את השינויים העתידיים בגופנו. לכן, אם מתכננים שיפוץ בדירה או בבית הפרטי, מומלץ להוסיף גם מעלון חשמלי. התקנת מעלון ביתי תאפשר לנו לנוע בקלות בין מפלסי הנכס גם ללא עזרה של מטפל, של בני זוג או של קרובי משפחה.

בהתאם למצב הרפואי הקיים, כדאי לשקול גם רכישת כיסא גלגלים משוכלל עם פונקציות מתקדמות. יש לבחור בכיסא המתאים לגודל המעלית או המעלון הביתי, בהתאמה לתא המטען של הרכב ובעיקר לפי הצרכים הגופניים. יש מגוון דגמים של כיסאות גלגלים, לכן כדאי לפנות לחברה מקצועית המתמחה בכך.

אביזרי נוחות במטבח:

כיום ניתן למצוא בחנויות המובילות שלל אביזרי נוחות ובטיחות המתאימים למטבח. אם אתם מרותקים לכיסא גלגלים, כדאי לכם לתכנן מחדש את המטבח ולאחסן בארונות הנמוכים את הפריטים בהם אתם נוהגים להשתמש בתכיפות. במידת הצורך אפשר להתקין מאחזי יד במטבח, ומומלץ להחליף את התאורה לחזקה יותר.

בנוסף, כדי ליהנות מתחושת ביטחוןף חשוב להתקין בבית מערכת אזעקה יעילה, סורגים על החלונות, גלאי גז, אש ועשן ומוצרי בטיחות נוספים שיקנו לכם שקט נפשי וביטחון רב.