“המרצדס” של הקלנועיות! • להדגמה חינם בביתכם, ללא התחייבות - חייגו: 1-700-55-77-44

"המרצדס" של הקלנועיות!

איזה מצבר מתאים לקלנועית?

באופן טבעי המצבר הוא אחד הרכיבים החשובים בכל קלנועית, ורק כשהוא תקין לחלוטין כלי הרכב הייחודי ממלא את ייעודו. בהתאם כדאי לדעת איך לבחור אותו ומהם הדגשים החשובים לגביו.

מהם מצברי פריקה עמוקה?

כשמחפשים מצבר לקלנועית נתקלים במושג פריקה עמוקה שכן זהו הסוג שמתאים לכלי הרכב שמזוהה עם קשישים אבל כמובן עשוי להיות בשימוש גם בגילאים צעירים יותר, כשישנה פגיעה ביכולת התנועה העצמאית.

מצבר פריקה עמוקה מתאפיין בכך שניתן להטעין אותו מחדש כשהוא מתרוקן. חשוב לדעת שככל שאנחנו משתמשים בו יותר, כך פרק הזמן שבין הטעינה לבין ההתרוקנות מתקצר, וכתוצאה מכך גם טווח הנסיעה בקלנועית פוחת. הסיבה לכך היא הירידה של רמת החומציות של הנוזלים שבתוך המצבר, ובדרך כלל הפריקה מתחילה להיות מואצת יחסית אחרי כ-18 חודשים של שימוש (אם כי באופן טבעי ניצול אינטנסיבי מאוד של כלי הרכב יוביל להיווצרות תופעה זו כבר לאחר שנה פלוס מינוס).

מבחינת נתונים טכניים האופציות הנפוצות ביותר הן זוג מצברים עם 12 וולט ו-70 אמפר שעה, 73 אמפר שעה, 85 אמפר שעה או 12 אמפר שעה.

איך להבטיח מקסימום תוחלת חיים למצברים בקלנועית?

מצברי פריקה עמוקה לא מחייבים תחזוקה רבה במיוחד, אבל כן חשוב להקפיד על מספר כללים פשוטים - וכך להבטיח אריכות ימים וניצול מיטבי של הרכיב החשוב:

א. לא להגיע למצב שבו המצבר התרוקן לגמרי - כלומר לדאוג להטעין אותו בזמן ואפילו לתכנן את הנסיעות בקלנועית בהתאם.

ב. לבדוק אחת לחודש את גובה הנוזלים בתא המילוי. במידת הצורך יש להוסיף מים (מזוקקים בלבד!) עד לגובה המסומן בתא.

ג. לוודא שכל החיבורים והכבלים הדוקים היטב.

המצבר מכיל חומצה ולכן כל טיפול בו חייב להתבצע בזהירות מרבית, ורצוי על-ידי אנשי מקצוע מנוסים.

למה כדאי להעדיף מותגים מוכרים?

חברות רבות מציעות מצברים לקלנועיות כך שכל מי שזקוק למוצר זה נהנה מחופש בחירה נרחב. ההמלצה היא להעדיף את המותגים המוכרים כמו שנפ הישראלי וטרוג'אן האמריקאי.

בניגוד לתחומים אחרים שבהם שם מפורסם הוא לאו דווקא ערובה לאיכות עודפת ולפעמים הוא פשוט תוצאה של השקעה עצומה בשיווק, כשמדובר על חלקי חילוף לכלי רכב מותג ידוע מבטיח אמינות מרבית, עמידות גבוהה וביצועים משובחים לאורך זמן. בהתאם מצבר לקלנועית שנפ, וולטה או טרוג'אן מעניקים לכם שקט נפשי - מצרך חשוב מאוד בגיל השלישי (ובעצם בכל שלבי החיים).

שירות עד הבית

חשוב להדגיש כי מצבר שמתאים עבור קלנועית אחת לא בהכרח מתאים לשניה - ישנן קלנועיות זוגיות וכאלה שמיועדות ליחיד, כאלה שמתוכננות לנסיעה במרחבים כפריים ואחרות שאופטימליות לסביבה אורבנית, קלנועיות מתקפלות וכאלה שלא. חשוב כמובן לוודא התאמה מלאה, ועוד המלצה היא להיעזר בשירות עד הבית שחוסך לכם זמן יקר ובעיקר טרחה רבה.