“המרצדס” של הקלנועיות! • להדגמה חינם בביתכם, ללא התחייבות - חייגו: 1-700-55-77-44

"המרצדס" של הקלנועיות!

איך לתחזק קלנועית בצורה נכונה

אין ספק כי קלנועית היא כלי רכב שימושי מאוד, במידה ויודעים להשתמש בה ולתחזק אותה כמו שצריך היא תוכל להחזיק מעמד זמן ממושך. קודם כל, אחד הדברים שמומלץ לעשות לפי רכישת קלנועית הוא סקר שוק רחב על מנת להגיע אל הספק האמין והאיכותי ביותר שניתן למצוא. כאשר מחפשים קלנועית יש לוודא כי הקלנועיות של הספק עומדות בכל תווי התקן וכמובן כי הספק מביא תעודת אחריות ותמיכה מלאה מבחינה טכנית.

 

מקום החניה צריך להוות שיקול:

לפי שרוכשים קלנועית יש לוודא יש הכנתם מקום חניה ייעודי עבורה. למרות שאחד היתרונות הבולטים של הקלנועית הוא שהיא יכולה לעבור בפתח של הבית אך זה לא תמיד פרקטי ולא תמיד יש מקום. לכן יש להתכונן מראש בכל מה שנוגע לחניה של הקלנועית הן מטעמי נוחות והן מטעמי ביטחון על מנת למנוע גניבה. כאשר אתם רוצים להחנות את הקלנועית על המדרכה או בחניון באופן זמני, יש להשתמש באמצעי אבטחה.

 

לא כל אחד רשאי לנהוג על קלנועית:

למרות שלפי החוק לא צריך רישיון נהיגה על מנת לנהוג על קלנועית, זה עדיין לא אומר שכל אחד רשאי לנהוג עליה. על פי התקנות, הגיל המותר לנהיגה הוא 16 ומעלה. ישנם מקרים ספציפיים שבהם ניתן לחרוג מהתקנות האלה אך מקרים אלו מצריכים אישורים מיוחדים לבעלי צרכים מיוחדים. יש להקפיד על החוק הזה על מנת למנוע עוגמת נפש מיותרת והסתבכות עם הרשויות שעוקבות אחרי הדברים האלה. בעידן בו אופניים חשמליים מגיעים לכותרות כמעט כל יום, המשטרה לא הולכת לעשות הנחות במידה ועוברים על החוק גם עם הקלנועיות. לעוד מידע קראו את כללי הבטיחות של הקלנועיות.

 

הקלנועית בחיי היום יום:

בכל מה שנוגע לשימוש יומיומי בקלנועית, ניתן לבצע איתה מגוון סידורים יומיים. אפשר להשתמש בה כשהולכים לקניות בחנות שכונתית (גם בסופר גדול במידה והכניסה שלו מותאמת לקלנועית), ניתן לנסוע לשכנים קרובים, לטייל עם הכלב או אפילו לצאת להסתובב בפארק. יש לשים לב כי הקלנועית הוא כלי חשמלי אשר מוגבל בסוללה כך שמומלץ להטעין את הסוללה עד הסוף לפני כל יציאה.

 

פעולות תחזוקה שיש לבצע:

כל כמה זמן (תלוי בסוג הקלנועית שיש לכם), יש לבצע טיפולים שוטפים לקלנועית. יש לערוך בדיקת בלמים ובדיקת מנוע על מנת לוודא כי הקלנועית שלכם לא תתקע באמצע הדרך. בנוסף, יש לערוך בדיקת אבזור בטיחות בשביל לוודא שאתם לא מסכנים את עצמכם. כמו כן, מומלץ להתקין כיסוי שיגן עליכם מפני גשמים ורוחות וכמובן גם פנסים ומחזירי אור. אז שהיה לכם בהצלחה ונסיעה נעימה.