“המרצדס” של הקלנועיות! • להדגמה חינם בביתכם, ללא התחייבות - חייגו: 1-700-55-77-44

"המרצדס" של הקלנועיות!

איך תהפכו את נסיעתכם לבטוחה עם קלנועיות?

תאונות דרכים, תופעה שכיחה מאוד כיום

קלנועיות, טרקטורונים ואופניים חשמליות ולא חשמליות הם רכבים שהנסיעה בהם היא במהירויות נמוכות. לצערנו, בארץ עדיין אין בכל המקומות נתיבי תחבורה מסוג זה ולכן לרוב תראו אותם נוסעים באיזורי הכביש. הנסיעה באזורי הכביש בין תנועת המכוניות המהירה היא מסוכנת ולנהגים רבים אין סבלנות לחכות עד . מצב זה יוצר תקריות לא נעימות ולצערנו גם תאונות דרכים. רכב שפוגע בקלנועית עלול להביא לתאונה חמורה מאוד הכוללת נפגעים קשים ומקרי מוות.

מה עושים במקרה של פגיעה ברכב קל?

כמו שאמרנו, פגיעה ברכב קל עלולה להיות בעלת השלכות מרחיקות לכת. במקרים אלו, הכי נכון יהיה לפנות לעו"ד תאונות דרכים. כאשר פונים למשרד עו"ד תאונות דרכים הוא דואג למעשה שתקבלו את הזכויות שלכם ופיצוי מקסימלי בגין הנזקים. תביעה מסוג זה כוללת בין היתר גם תביעה לביטוח לאומי, חברות ביטוח ותביעות נזיקין בגין פגיעות גופניות. עו"ד תאונות דרכים הוא האדם שהכי מבין בכל הפרטים הללו ויוכל להוביל אתכם נכון בתביעות מסוג זה. 

איך להימנע מתאונת דרכים כאשר אתם נוסעים על קלנועית?

הדרך הטובה ביותר לשמור על עצמכם בעת נסיעה בקלנועית היא קודם כל לחפש נתיב נסיעה לאופניים במידה וקיים בעיר שלכם. במידה ונתיב כזה לא קיים, תוכלו לנסוע על פי החוק בשולי הדרך בצד ימין על פי חוקי התנועה. כמו כן, חשוב להצטייד בציוד הגנה מפני תאונות כמו קסדה ומגנים. אלו ישמרו עליכם מפני פגיעות חמורות. מעבר לכך, חשוב לציית להוראות התנועה כמו תמרורי עצור ומעברי חציה וגם לנסוע רק בדרכים עירוניות אשר שם מהירות התנועה המותרת היא 50 קמ"ש. כבישים מהיריםם אינם מתאימים לנסיעה של קלנועית

מה לעשות במקרה של תאונה?

הדבר הראשון שכדאי לעשות הוא לעצור ולבקש פרטים מבעל הרכב הפוגע, ממש כמו שעושים בתאונות בין רכבים ממונעים. קחו את פרטי הרכב ופרטי האדם הפוגע. במידה ויש פגיעות שהן בקלנועית, צלמו אותן לצורך תיעוד. כל אלו חשובים בעת תביעת פיצויים במקרי תאונה.

לסיכום, מקרים של תאונות ברכבים קלים כמו קלנועית הם נפוצים מאוד, חשוב לציית לחוקי התנועה ולנסות להימנע מתאונות אלו בעזרת עזרים כמו קסדה ומגנים.