“המרצדס” של הקלנועיות! • להדגמה חינם בביתכם, ללא התחייבות - חייגו: 1-700-55-77-44

"המרצדס" של הקלנועיות!

בחירת קלנועית

בבחירת קלנועית עלינו לשחזר מהו סדר היום של המשתמש, לאן הוא יוצא בבוקר, מהיכן הוא חוזר, מהם המקומות בהם הוא נוהג לבלות. מעבר לזה חשובות לא פחות לקיחת מגבלותיו הפיזיות בחשבון – האם הוא מוגבל בהליכה ועד כמה, האם הוא נעזר במלווה, האם הוא נוהג בכוחות עצמו.

עולם הקלנועיות הינו עולם רחב ומגוון. כיום, עם התקדמות הטכנולוגיה, רבים וטובים סוגי הקלנועיות השונות, ועל כן חשוב לבצע התאמה מיטבית. ישנן קלנועיות ניידות המאפשרות לקחת אותן איתך לנסיעות בחו"ל למתקשי הליכה, ישנן קלנועיות לזוג, קלנועיות גדולות לנסיעה בחוץ וכו.

ככל שעולים בגודל הקלנועית, עולים בהתאם גודל המצברים, אשר מקנה טווח נסיעה מוגדל, גודל המושב וכמו כן גודל המנוע. מאידך, קלנועיות קטנות יותר מאפשרות ניידות מליאה בנשיאתן בקלות ברכב. כאמור חשוב לדעת ולהבין את שימושן של כל סוגי הקלנועיות השונות על מנת לקבל החלטה מושכלת.

 

אם נתחיל בתחום הראשון, קלנועיות מיני מתקפלות ומתפרקות – זהו תחום רחב, המתחלק לשני סוגים עיקריים: קלנועיות מתקפלות, אשר כשמן כן הן, מתקפלות כמקשה אחת לכדי טרולי, וקלנועיות מתפרקות, אשר מתפרקות בדרך כלל לארבעה חלקים עיקריים – חלק קדמי, מרכב אחורי, סוללה ומושב הקלנועית. לרוב קלנועיות אלו יישאו אדם במשקל של עד 120 ק"ג.

בין סוגי הקלנועיות המתקפלות ניתן למצוא את אלה אשר מתקפלות חשמלית, חלקן בלחיצת שלט רחוק, וכמו כן ישנן קלנועיות המתקפלות ידנית ומצריכות תפעול.

חלוצת השוק בענף הקלנועיות המתקפלות הינה כמובן SOLAX, אשר נכנסה באופן בלעדי ב -2014 לבית גלגל יציב, ומאז כבשה את השוק הפכה מבוקשת ופופולרית מאוד. ניתן למצוא בגלגל יציב את כל דגמיה של חברת SOLAX העולמית, וכמו כן מרכז שירות ארצי ייחודי מסוגו לשוק.

 

אם נעלה שלב, נגיע אל קלנועיות מידי בינוניות. הקלנועיות הנ"ל מסוגלות כבר לשאת משקל אדם של 140-160 ק"ג, בעלות מושב אורטופדי אך אינן מאפשרות ניידות כמו בתחום המתקפלות.

בשנים האחרונות טרנד חדש בעולם הקלנועיות הינו קלנועיות סופר מיני, אשר מהוות גשר בין עולם הקלנועיות המתקפלות/מתפרקות מצד האפשרות שהן מקנות לניידות, אך מתקרבות בגודלן אל עבר עולם המידי הבינוניות מצד גודלן, טווח נסיעתן וכו.

אם נעלה שלב, נגיע אל עבר קלנועיות יחיד. זהו סוג קלנועית אשר כבר מגיע בגודל מלא, עם גגון וכיסוי לחורף, ומיועד עבור נסיעה מליאה בחוץ. בהתאם, את הקלנועיות מסוג זה לא ניתן להכניס הבייתה, ומובן שלא לרכב. אלה קלנועיות עם מצברים גדולים, המאפשרים טווח נסיעה גדול.

לבסוף, אם נרצה לנסוע בזוג, מלווה או בן משפחה תמיד מצטרף, נצטרך לתת עינינו אל עבר תחום הקלנועיות הזוגיות. אלה קלנועיות גדולות, המיועדות לנשיאת זוג אנשים כולל מטען, עם מצברים ומנוע גדולים המאפשרים טווח נסיעה גדול. גם בסוג זה מובילה גלגל יציב את השוק עם דגם ה L43 הייחודי, אשר מאפשר נסיעה אמיתית בזוג עם מושבים אורטופדיים נפרדים, וכידון אל מול הנהג בצד שמאל, מה שמאפשר נסיעה אמיתית ובטוחה מאוד, בדומה לרכב.

חשוב מאוד לא להתפתות אל סוגי קלנועיות אשר מיועדות לנוסע יחיד, אך באמצעות החלפת המושב לספסל מקנות כביכול אפשרות לנסיעה בזוג. קלנועיות אלה, מעבר לישיבה שאינה נוחה, מאוד לא בטיחותיות, כיוון שהספסל נעשה כעין "מאזניים" בין הנהג לנוסע שלצידו, ומסכן אותם בהתהפכות, שכן משקלם אינו שווה לעולם. מעבר לכך המנוע מיועד בעצמתו למשקל אדם בודד, ואם נעמיס ונוסיף עליו נוסע נוסף, לא יאריך המנוע חיים בלשון המעטה.

 

תחום נוסף אשר נלווה בעולם הזה הינו כסאות גלגלים חשמליים, אשר מאפשרים תנועה חדה וקלה יותר בתוך מבנים ובתוך הבית. ישנם בגלגל יציב כיום פתרונות רבים ומגוונים המאפשרים למי שנצרך מעבר קל בין כסא גלגלים שכזה לשימוש פנימי, אל קלנועית לשימוש חיצוני. כמו כן קיימים כסאות גלגלים חשמליים אשר מבצעים קיפול חשמלי אוטומטי, ובכך מקלים משמעותית על המשתמש.

בכך סקרנו את כל עולם הקלנועיות.

כאמור רבו הסוגים והדגמים וכיום, ניתן לבצע התאמה מירבית ומדויקת לצרכי המשתמש על מנת להעניק לו את הכלי המתאים ביותר עבורו.

על כן, מומלץ לגשת לאולם תצוגה אשר מחזיק מספר רב של דגמים, שיאפשרו התנסות במקום וקבלת ההחלטה המתאימה ביותר. גלגל יציב מפעילה אולם תצוגה ענק באיזור התעשייה בכנות, ליד גדרה. במקום ישנם עשרות דגמים ויועצים מומחים בעלי נסיון עשיר של שנים בתחום, אשר ישמחו ללוות, להסביר, להדריך ולייעץ לכם לכל אורך התהליך.

ונקודה חשובה לסיום - יש לדעת כי קלנועית הינה כלי תחבורה לכל דבר ועניין, המצריך תחזוקה.

חשוב מאוד לבחור דגם וחברה מייצגת, אשר ניתן לראות כי הינם פופולריים בשוק, ויש להם שירות תיקונים ותחזוקה בעל שם. איננו רוצים לרכוש דגם נדיר, או לחילופין קלנועית מחברה חדשה שאינה מנוסה בתחום, ולעמוד בפני שוקת שבורה בעת הצורך לקבל שירות תיקונים. כאן הזול יעלה בהחלט ביוקר.

מומלץ לראות ולהתרשם, ולוודא כי קיימים בחברה אולם תיקונים ומעבדת שירות אשר ישרתו אתכם בעת הצורך.

כמו כן, רק מעבדה מוסמכת וגדולה תוכל להתאים את הקלנועית לצרכים המדויקים, ע"י כיוון והתאמה מדוייקים של בקר הקלנועית והתקנת אביזרים נדרשים כגון פיקוד שבת, אביזרי נוחות ועוד.

 

לפרטים ולהתרשמות נשמח לעמוד לשירותכם.

גלגל יציב – ה"מרצדס" של הקלנועיות

1700-55-77-44