“המרצדס” של הקלנועיות! • להדגמה חינם בביתכם, ללא התחייבות - חייגו: 1-700-55-77-44

"המרצדס" של הקלנועיות!

המדריך לשמירת תקינות הקלנועיות

אין ספק שאחד השינויים המרעננים ביותר שהטכנולוגיה סיפקה לנו בשנים האחרונות אלו הם: הקלנועיות. הקלנועית החזירה את איכות החיים לאלו שאין בהישג ידם רישיון נהיגה או היכולת הפיננסית לרכוש רכב. היא החזירה את איכות החיים לאלו שסובלים מבעיות רפואיות כאלו ואחרות ולכן, כאשר רוכשים קלנועית חשוב להבין שזו שונה מכלי רכב רגיל ויש לדעת כיצד לשמור על תקינותה. שנצא לדרך?

 

כיצד תשמור לאורך זמן על תקינות הקלנועית?

אז בוא ננסה להיות "מוסכניקים" לדקות הקרובות ובאמת ננסה להבין כיצד תוכל לחסוך כסף וכאב ראש על ידי כך שתשמור על תקינותה של הקלנועית שברשותך. ראשית כל, חשוב להבין שאמנם קלנועית היא לא רכב אבל חשוב לקחת אותה לבדיקות תקופתיות כאשר ההמלצה היא אחת לחצי שנה בערך כאשר קיים דגש משמעותי על בדיקה לפני שחודשי החורף מתחילים.

רבים אינם יודעים זאת ורק על מנת שהדבר יהיה ברור (ולא תגיד שלא אמרנו לך) לא מומלץ כלל וכלל להחליף חלקים בקלנועית שהם אינם החלפים המקוריים של הכלי הממונע. ניתן להמשיל זאת לכך שלא מומלץ לרכוש דירה יד שנייה לפני שהזמנת חברת בדק בית מודי וביקורת מבנים לבצע בדיקה יסודית בדירה.
בוא נלך לנושא אחר לגמרי: בוא נצא מנקודת הנחה שהחלטת לנסוע לאיזו חופשה ארוכה בחוץ לארץ (תהנה, לפני הכל) ואתה לרגע שוכח פרט חשוב אחד – לתת למישהו להניע את הקלנועית ולצאת איתה לסיבוב. כן, זה נשמע מעט כמו בייביסטר אך למעשה טעינת מצבר, ככול שהזמן חול, מתפרקת וקיבולתה עלולה לרדת באופןן משמעותי – דבר שיגרום לכך שתצטרך לרכוש מצבר חדש.

את הנתון הבא מעט מהאנשים אשר משתמשים בקולנעיות יודעים: כיסוי לחורף איננו חשוב רק לנהג עצמו (שלא יירטב ויוכל לנסוע בנוחות ובבטחה) הסיבה לכך חשובה אפילו יותר לקולנעית עצמה. בזכות כיסוי לחורף ניתן למנוע חדירת מים אל תוך המנוע עצמו כמו גם אל רכיבים אלקטרוניים נוספים. הדבר נחשב קריטי במידה ורוצים לשמור על תקינות הקלנועית לאורך זמן ולא להחליפה מיד עם באו של החורף.

 

מה חשוב שאתה תדע?

נכון, אז כולם מדברים על כך שקלנועיות הן לא "כלי רכב" אך עדיין ישנם דברים שכל נהג קלנועית חייב לעשות בשביל בריאותו, לדוגמא: לוודא שלקולנעית יש אורות בלמים (דבר שיכול למנוע אסון) כמו גם אורות איתות (החוק מחייב על כך אבל תמיד טוב להגדיל ראש ולבדוק זאת) וכמובן – אפוד זוהר. אל תשכח – אתה כלי תחבורה קטן ובשל כך חשוב מאוד שכולם יראו אותך! חשבנו שתרצה לקרוא מאמר זה מדבר על המלצות לקניית קלנועית.