“המרצדס” של הקלנועיות! • להדגמה חינם בביתכם, ללא התחייבות - חייגו: 1-700-55-77-44

"המרצדס" של הקלנועיות!

הסוגים הפופולריים של הקלנועיות בארץ

אין ספק כי כאשר מדובר בגיל הזהב או אנשים עם נכות מסוימת, קלנועית היא הדרך היעילה ביותר לנוע ממקום למקום מאחר ועם קלנועית לא צריך להוציא רישיון נהגות. למרות זאת, חובה על הנוהג בקלנועית לדעת לתפעל אותה כמו שצריך. מכיוון שקלנועית אינה רכב ממונע, לא צריך ביטוח כאשר נוהגים בה. המהירות שלה מאוד מוגבלת ולכן הנסיעה עליה מקבילה ל"נסיעה" על כיסא גלגלים. אך למגבלת המהירות ישנה צד נוסף, מאחר ולפי התקנון התעבורתי מהירות הקלנועית מוגבלת ל-12 קמ"ש בלבד ואסור לנהוג עליה בכביש. אז בלי יותר מדי דיבורים, בואו נעבור למידע שנכנסתם עבורו.

מה הם סוגי הקלנועיות הפופולריים?

הסוג השכיח ביותר הוא הקלנועית הרגילה. מדובר בסוג הקלנועית הנפוץ ביותר והיא יכולה להתאים גם לנוסע אחד וגם לשניים. היא יכולה לשאת משקל מכובד של עד 250 קילוגרם . המנוע החשמלי שלה יכול לנוע בין 2 ל-3 כוח סוס אשר מקנים לה נסיעה רציפה של עד 60 קילומטר בהטענה אחת. המהירות הכי גבוהה שהקלנועית יכולה להגיע אליה עומדת 12 קמ"ש. הקלנועית שוקלת לא מעט ולא ניתן לקפל אותה בניגוד לכלי רכב חשמליים אחרים כמו אופניים.

כמו כן, דגם פופולרי נוסף הוא הקלנועית לאדם יחידמדובר בסוג קלנועית שדי מסביר את עצמו. יש בה מקום לנוסע אחד בלבד והמשקל שלה יכול לנוע בין 90 ל-150 קילוגרם (תלוי בדגם המדובר). יש לה מנוע חשמלי די קטן שיכול להגיע עד 0.6 כ"ס אשר מקנה 30 קילומטר מרחק נסיעה בהטענה אחת. מאחר ומדובר במנוע חשמלי קטן, הקלנועית מסוגלת להגיע למהירות של 8 קמ"ש בלבד. השימוש הנפוץ שלה הוא לנוע ממקום למקום בתוך הבית ומכוון שהיא לא שוקלת הרבה, ניתן לקפל אותה.

בנוסף לשני הסוגים האלה, ישנו גם הכיסא הממונע. סביר להניח שנתקלתם בכיסא הזה יותר מפעם אחת במהלך חייכם. בדומה לקלנועית לאדם יחיד, גם כאן המנוע החשמלי מגיע עד 0.6 כ"ס שמקנה לו טווח נסיעה של עד 30 קילומטר בהטענה מלאה. אך בניגוד לקלנועית, המהירות שלו מוגבלת ל-6 קמ"ש בלבד. מדובר בעצם באבולוציה של כיסא גלגלים והשימוש העיקרי של כיסא זה הוא ביתי. מאחר והמימדים של הכיסא קטנים לעומת הקלנועיות, ניתן לקפל אותו ואפילו להכניס אותו למכונית.

לסיכום, במידה ואתם לקראת רכישה של קלנועית, וודאו טוב טוב מה השימושים שלכם. האם אתם מעוניינים לנוע גם מחוץ לבית? האם אתם רוצים את האפשרות לבצע קניות איתה? במידה וכן, רכשו את הקלנועית הסטנדרטית שיכולה להגיע למהירות של 12 קמ"ש. במידה ואתם מעוניינים בקלנועית שהשימוש שלה הוא ביתי בלבד (כמו הקלנועית של אריאנה מלמד באח הגדול), רכשו קלנועית לאדם יחיד.