“המרצדס” של הקלנועיות! • להדגמה חינם בביתכם, ללא התחייבות - חייגו: 1-700-55-77-44

"המרצדס" של הקלנועיות!

כללי הבטיחות של הקלנועיות

אין ספק שמהרגע בו הקולנועיות פקדו את חיינו הם הצליחו להשפיע, באופן חד משמעי, על איכות חייהם של אנשים רבים. אם עד שהקולנועיות הופיעו אנשים שונים היו נאלצים להתמודד עם בעיות של רכישת כלי רכב יקר (ובעקבות כך תשלומים של ביטוח הרכב לצד הוצאות יקרות על דלק), התמודדות של ניידות ממקום למקום עבור אנשים אשר הסובלים ממוגבלויות כאלו ואחרות (למידע על כך ניתן להקליק על הקישור המצורף כעת: שימוש בקלנועית לאנשים סיעודיים) וגם עבור אנשים מבוגרים שמתקשים להתנועע וליהנות מחיים מלאים ומעצמאות חשובה מאין כמותה.
 עם זאת, הרכב הממונעים כוללים בתוכם כל מיני כללי בטיחות שיש לדעת אודותיהם, בהם נעסוק במאמר הבא.

 

כללי הבטיחות של הקולנועיות:

כפי שניתן להבין מכותרת המאמר, לקולנועיות יש מספר כללי בטיחות חשובים מאין כמותם ואלו חלים, באופן גורף, לכל מקום בו הנהגים משתמשים בהם, כלומר, הן בקיבוצים, הן בכפרים ומושבים וכמובן שגם בערים. בואו נבדוק יחד מהם כללי הבטיחות בכדי לוודא שהנהיגה בקולנועיות נעשית בצורה הנכונה והבטוחה ביותר.
רגע לפני שנתחיל, מומלץ שתדע אילו קלנועיות עומדות בפנייך במידה ואתה מעוניין לרכוש לעצמן אחת: אילו סוגי קלנועיות עומדות בפנייך?

ראשית כל, חשוב לדעת שקיימת חובה לקיים בדיקת תקינות לקלנועית אחת לשנה (לפחות!) ועל אחת כמה וכמה כאשר מגיעים לחורף. בדיקה זו צריכה לכלול את האלמנטים הבאים: אורות, אורות בלמים, בלמים וכן גם אורות איתות. מעבר לכך, נוסעים הסובלים מאי אלו של בעיות בריאותיות צריכים לבצע בדיקה הנקראת "כשירות נהיגה" (בדיקה זו כוללת פן פיזי ופן נפשי).

וכעת נחזור אל הנושא לשמו כולנו התכנסנו כאן – כללי הבטיחות העוסקים בנהיגה בקלנועיות:
 ראשית כל, קיים איסור מוחלט להימנע מירידות חדות עם הקלנועית עקב סכנת התהפכות. יש לזכור שלא מדובר על כלי רכב כבד אלא על כלי רכב קליל הרבה יותר ולכן סכנה זו הינה ממשית הרבה יותר בירידות חדות.

קיימת המלצה ללבוש אפוד זוהר בעת הנהיגה בכלי הממונע בכדי להיראות טוב יותר בעיני הנהגים ועוברי האורח, יש להימנע מנסיעה על הכביש עצמו ולנסוע על המדרכה ובמקרי הצורך על הכביש אך צמוד אל המדרכה, רצוי שלא להיכנס אל תוך שלוליות (עקב העובדה שאין לדעת מהו עומקן והדבר עלול להסב נזקים הן לנהג והן לקלנועיות עצמן), נהגים מגיל 70 ומעלה מחויביים לבצע לפחות אחת לחצי שנה בדיקות רפואיות.

מחפש לרכוש קלנועיות? הנה כמה אפשרויות: קטלוג מוצרים של קלנועיות.