“המרצדס” של הקלנועיות! • להדגמה חינם בביתכם, ללא התחייבות - חייגו: 1-700-55-77-44

כל מה שחשוב שתדעו על קלנועיות!

לעיתים אנשים מבוגרים או אפילו צעירים עלולים למצוא עצמם במצב בו הם אינם יכולים לנהוג ברכב ממונע, אך צריכים להגיע למקומות קרובים בסביבתם. אחת ההמצאות הטובות ביותר בתחום זה היא הקלנועית. מדובר על רכב חשמלי העובד על סוללה נטענת אשר משמש נוסע אחד או שני נוסעים ומיועד לנסיעות קרובות בקמ"ש נמוך.

היתרונות של הקלנועית

לקלנועית יש מספר יתרונות אשר הופכות אותה להיות כלי רכב נהדר עבור אנשים עם מוגבלויות, עבור אנשים שיש להם קושי בהליכה מרובה וגם עבור אנשים ללא רישיון נהיגה. הנה מספר יתרונות חשובים אשר מספקת הקלנועית:

1. מדובר ברכב חשמלי אשר ניתן לטעינה שמספיקה לנסיעות קרובות כמו מכולת, קופת חולים ושירותים קרובים בסביבה.

2. הקולנועית מצוידת בתא מטען קטן אשר ניתן להכניס בו קניות בקלות רבה. 

3. הקלנועית מותאמת למזג האויר, בחורף היא מצוידת בגג ועטיפה שקופה אשר מאפשרת נסיעה בגשם ובקיץ ניתן להוריד את המגן ולנסוע כאשר חלל הקלנועית פתוח.

4. בישראל אין צורך לקבל רישיון נהיגה עבור הקלנועית ולמעשה אדם מבוגר אשר לא יכול לנהוג או אדם מוגבל בנהיגה ברכב ממונע יכול להתנייד בנוחות ללא צורך בכיסא גלגלים.

5. הקלנועית היא רכב קטן מאוד אשר ניתן לחנות כמעט בכל מקום מבלי להזדקק לחיפוש חניה גדולה או חנית נכים.

כמה עולה קלנועית כיום?

מחיר הקלנועית משתנה מחברה לחברה ומיצרן ליצרן. מחירה תלוי בהרבה גורמים הכוללים בניהם את איכות החומר ממנה עשויה הקלנועית, איכות הגלגלים, מספר המושבים וכוח המנוע. יש קלנועיות שהן אישיות ויש קלנועיות אשר נועדו לזוג אנשים. בכל מקרה המחירים נעים בין 2500 שקלים ועד ל25,000 ש"ח כאשר יש חברות גם שמאפשרות השכרה. קלנועיות מפוארות בעלות אפשרויות מגוונות לרוב יעלו יותר. כמו כן, ניתן להשכיר לתקופות קצרות קלנועיות במחיר נמוך בעמותת יד שרה. פיתרון זה מתאים למי שזקוק להתניידות מסוג זה לתקופה קצרה.

קלנועית מתקפלת – ההמצאה המשוכללת ביותר בתחום הקלנועיות

בעבר כאשר היו אומרים קלנועית, היו מתכוונים לקלנועית המוכרת אשר ניתן להחנות מחוץ לבית כמו רכב. כיום ניתן למצוא קלנועיות משוכללות אף יותר. כאלו שמתקפלות ויותר מכך, כאלו שמתקפלות לכדי מזוודה וניתן לעלות אותם לטיסה. זהו שכלול מצוין עבור אנשים מוגבלים שרוצים לטייל בחו"ל כמו אנשים ללא מוגבלות. אפשרות זו מאפשרת להם לטוס לכל מקום בעולם ולהתנייד כאחד האדם. כמו כן, קלנועית אשר מתקפלת יכולה בקלות להיכנס לתא המטען, כך שאדם בעל מוגבלות יכול לנסוע ברכב למקום מסוים ולאחר מכן להמשיך ולהתנייד בעזרת הקלנועית מבלי להיות תלוי באדם שלקח אותו. 

קלנועית לבני הגיל השלישי

הקלנועית אינה מיועדת רק לאנשים בעלי מוגבלות. בני הגיל השלישי יכולים גם הם להנות מיתרונותיה. שימוש בקלנועית מאפשרת להם יציאה נעימה לטיול מבלי לאמץ את רגליהם. כמו כן, אנשי הגיל השלישי אשר גרים בבתי דיור משתמשים בקלנועית באופן קבוע והיא מאפשרת עבורם נוחות להגיע ממקום למקום ומפעילות אחת לאחרת. זוהי למעשה אפשרות נהדרת להתניידות ללא תלות באדם אחר. 

לסיכום, אם אינכם יכולים לנהוג מסיבה זו או אחרת ואתם מחפשים את האפשרות להתנייד ממקום למקום, כדאי לכם לבחון את האפשרות לרכוש לכם קלנועית אשר תעזור לכם ותאפשר לכם את מה שהיה עד עכשיו בלתי אפשרי ומצריך תלות באנשים אחרים. יש כיום מגוון קלנועיות בהתאמה אישית גם מבחינה פיזית וגם מבחינה כספית וזהו פיתרון נהדר שיכול רק לעזור.