“המרצדס” של הקלנועיות! • להדגמה חינם בביתכם, ללא התחייבות - חייגו: 1-700-55-77-44

כל מה שצריך לדעת על קלנועית

מהי קלנועית?

קלנועית היא למעשה כלי רכב קטן לנוסע אחד או שניים אשר עובדת על חשמל. הקלנועית מיועדת לניידות באזורים קרובים קרובים. נניח אדם שרוצה לנסוע מביתו למכולת השכונתית או הסופר הקרוב. לכלי רכב זה יש ארבעה גלגלים בדרך כלל כמו ברכב, יש לו כידון והוא מאוד קל. קלנועית מגיעה ל-12 קילומטר לשעה ובישראל אין צורך ברישיון כדי לנהוג בה. קלנועית מופעלת על ידי סוללה נטענת ויש לה סוללה חלופית שניתן לשים בתא האחסון לכל צורך שהוא בדרך. 

איפה קונים קלנועית?

יש הרבה מקומות אשר מוכרות ציוד עבור נכים ושם ברוב המקרים תמצאו את הקלנועית. חשוב לוודא שהמקום בו אתם קונים קלנועית יהיה מקום אמין שתוכלו לפנות אליו בעת תקלה אם חלילה ותהיה. לפני הקניה עשו סקר שוק, ודאו מחירים, ודאו דגמים ונסו להתאים עבורכם קלנועית שתתאים לצרכים שלכם. בכל זאת אתם קונים אותה לדי הרבה זמן ולא מחליפים אותה כל יומיים. 

למי טובה הקלנועית?

קלנועית טובה לכל מי שעוד לא מלאו לו 16 שנים ולא יכול לעשות רישיון, אבל היא בעיקר מיועדת לאנשים מבוגרים שקשה להם ללכת או לא יכולים לנהוג, לנכים או למי שעבר מחלה אשר דורשת שיקום. קלנועית למעשה תאפשר לכם ניידות ויציאה לטיול באוויר הצח, מה שרבים נמנעים ממנו בשל הקושי בהליכה. הקלנועית מאפשרת לכם עצמאות ואתם לא תלויים למעשה באף אחד אם רוצנכם להגיע לסופר או לקופת החולים. כמו כן, תוכלו למעשה לארח גם את המטפל או מטפלת שלכם במידה וקיימת, את בת זוגכם או אפילו את הנכד. 

כמה תעלה לכם קלנועית?

מבחר הקלנועיות הוא גדול מאוד. יש המון סוגים אשר מתאימים אותם על פי הצורך של הלקוח. יש קלנועיות עם מושב אחד אשר דומות יותר לאופניים ויש קלונועיות אשר מיועדות לשני אנשים ובמראה שלהן דומות יותר לרכב קל. ברוב הקלנועיות יש תא אחסון בגדילים שונים. מחירי הקלנועיות משתנות על פי הסוג והיצרן. מחירי הקלנועיות מתחיל לרוב מ- 3000 שקלים ומגיע לאלפי שקלים תלוי בדגם וביצרן. בכל מקרה כאשר אתם קונים קלנועית התייחסו לקניה כאילו אתם קונים רכב. בדקו את הסוללה ולכמה זמן היא מחזיקה, בדקו את המנורות ובדקו שהמושבים נוחים לכם. כמו כן, אם אתם מתכוונים לנסוע בה מידי פעם לקניות, כדאי שיהיה לה תא אחסון מספיק גדול. 

האם לקנות קלנועית יד שניה?

קניה של קלנועית יד שניה מאפשרת לקנות אותה במחיר נמוך יותר, אך חשוב לדעת שהמוצר הוא מוצר חשמלי לכל דבר ובניגוד לרכב שמתקנים במוסך, אותו מתקנים בחברה שממנה נקנה. על כן יש עדיפות לקנות קלנועית חדשה באם התקציב מאפשר. כך יש לכם אחריות על הרכב למשך זמן מסוים ויש לכם כתובת לפנות אליה במידת הצורך. לאנשים עם מוגבלויות זה דבר מאוד חשוב כי תקלה בקלנועית עלולה להשבית אותם ולא לאפשר להם לצאת ולהיות ניידים.