“המרצדס” של הקלנועיות! • להדגמה חינם בביתכם, ללא התחייבות - חייגו: 1-700-55-77-44

"המרצדס" של הקלנועיות!

לא על הקלנועית לבדה: היתרונות שברכיבה על אופניים חשמליים בגיל השלישי

כל אדם מגיע בשלב זה או אחר בחייו, למצב בו אין הוא יכול לנהוג ומאידך יש לו את הצורך להתנייד ממקום אחד למשנהו - ובדיוק בשביל זה משווקות קלנועיות. קלנועית היא רכב חשמלי אשר מאפשר לכל אדם בגיל השלישי לשלוט בו בצורה דיכוטומית. באמצעות קלנועית ניתן לנהוג בדרכים עירוניות ובדרכים כפריות כמו גם בתוך מבנים ואין צורך להחזיק ברישיון נהיגה. להבדיל מרכבים אשר פולטים גזים, קלנועית לא פולטת גזים והיא ידידותית לסביבה.

עוד יתרון מהותי הוא היכולת לקפל בקלות מרבית את הקלנועית, כך שניתן לאחסן אותה מבלי שתתפוס מקום מיותר, לא במחסן ולא בדירה. חשוב מאוד להבין כי אחזקת הקלנועית היא נמוכה, כך שבני הגיל השלישי יכולים ובמיוחד בתקופה מורכבת זו לחסוך בהוצאות באופן משמעותי חיסכון נוסף הוא בביטוח אותו רוכשים לצד השימוש בקלנועית – משום שהחוק התיר לקלנועית לשמש תחליף לכיסא הגלגלים  הוזלו במקביל מחירי הביטוח.

ניידות ונוחות

חשוב להבין כי הגיל השלישי הוא גיל מורכב בו מאבדים האזרחים עצמאות רבה ועל כן הקלנועית יכולה בקלות להועיל להם ולאפשר להם לשמור על העצמאות ולנוע ממקום למקום בזכות עצמם ומבלי שיאלצו לבקש מבני המשפחה חזור והלוך שיקחו אותם מפה לשם מה שבהכרח ישפר את איכות חייהם.

בהתאם לחוק במדינת ישראל וכאמור, קלנועית אינה מצריכה רישיון נהיגה ועל פי רוב היא מסייעת לכל אדם בגיל השלישי לנהל את אורח חייו ולהגיע מסידור אחד בבנק אל בדיקה בקופת החולים ומשם לסופר או לשוק וכן הלאה. מהירות הקלנועית היא לא גבוהה כך שניתן לנהוג בזהירות בדרכים העירוניות וכמובן שעם הקלנועית לא ניתן לנסוע בדרכים בינעירוניות. חשוב לדעת כי קופות החולים השונות מסייעות לבני הגיל השלישי בהתאם לתקנות הקופה ומצב המבוטח ברכישת קלנועית.  

איזה קלנועית נכון לרכוש

על מנת לבחון את הקלנועית אותה תרכשו, עליכם להתאים אותה לצרכים ולתקציב שלכם. אתם יכולים לרכוש קלנועית יחיד ומנגד אם אתם שני בני זוג או אם העוזרת הפרטית שלכם היא שתסיע אתכם או תיסע אתכם ממקום למקום אתם יכולים לרכוש קלנועית לזוג וכן הלאה.

טרנד חדש שתופס תאוצה לאחרונה הינו רכיבה על על אופניים חשמליים. אופניים חשמליים מספקים את האפשרות להתניידות יעילה יותר תוך כדי האופציה לשמירה על כושר גופני.

מדוע אופניים חשמליים

נשאלת השאלה מדוע בני הגיל השלישי חייבים להתפשר על קלנועית, אם עומדות בפניהם אפשרויות מקבילות ובין היתר אופניים חשמליות. למרות הנוחות, רכישת קלנועית היא הוצאה כספית שיש להיערך אליה מבעוד מועד ומאידך אופניים חשמליים הם הוצאה סבירה שניתן לעמוד בה מבלי להיערך לכך. לא כל אדם שנכנס לגיל השלישי צריך לעצור את חייו ולשבת על קלנועית ולעיתים בשלב הביניים כל עוד אדם יכול להניע את הגוף, הוא בהחלט יכול לרכוש לעצמו אופניים חשמליים וליהנות מאיכות חיים מופלאה, תוך התניידות קלה ומהירה שאינה מצריכה מאמץ מעבר לסביר.

לסיכום – בין אם בחרתם לרכוש קלנועית ובין אם בחרתם לרכוש אופניים חשמליות, חשוב להקפיד ולנסוע בזהירות המרבית ולשמור על עצמכם ועל הסביבה.