“המרצדס” של הקלנועיות! • להדגמה חינם בביתכם, ללא התחייבות - חייגו: 1-700-55-77-44

"המרצדס" של הקלנועיות!

עצמאות ומסוגלות בגיל השלישי: כך תבצעו תהליך התאמת קלנועיות כראוי

שוקלים לקנות בקרוב קלנועית חדשה לעצמכם או לבן משפחה בגיל הזהב שזקוק לה וליתרונות שהיא מאפשרת? 

ובכן, אין ספק בכלל שמדובר בכלי חשוב וחיוני עבור מבוגרים שיכול להפוך את החיים בתקופה הזו להרבה יותר נעימים, נוחים ובעיקר ניידים - אך עם זאת חשוב להבין שאדם שמעולם לא השתמש בקלנועית, לא יוכל להנות ממנה באמת ללא הכנה ראויה וטובה. 

אנו בגלגל יציב מבינים זאת לעומק ולכן חשוב לנו לסייע ללקוחות שלנו עם השימוש בקלנועית ועל כן הכנו עבורכם כמה דגשים וטיפים שיעזרו בעניין הזה. להתייעצות ומידע נוסף צרו איתנו קשר בכל שלב. 

הגדרת הצרכים ותיאום ציפיות

בשלב הראשון עוד לפני הרכישה, חשוב להגדיר את הצרכים של הלקוח בגינם הוא מעוניין בקלנועית ואת הציפיות מהשימוש בה. 

האם יש צורך בנסיעות ארוכות יחסית? האם האחסון חשוב בשביל קניות שעושים על בסיס קבוע? האם יש צורך בהרכבה של יותר מאדם אחד? מכאן חשוב למצוא קלנועית שמתאימה ועונה על כל אחד מהצרכים הללו. אם תדלגו על השלב הזה אתם עשויים לרכוש קלנועית שלא מתאימה לכם וזה משהו שיש להימנע ממנו כמובן. 

בחינת המצב הפיזי והנפשי של המטופל

בשלב הבא יש לבחון כמה וכמה פרמטרים באישיות של כל משתמש בקלנועית. האם המצב הפיזי מאפשר שימוש בה? האם המשתמש יודע לנהוג בצורה בטוחה על קלנועית. האם ישנה מגבלה נפשית או מנטלית שתמנע את השימוש בקלנועית?

אגב, ניתן להקל על קשיים נפשיים רבים בגיל השלישי דווקא בעזרת ההתניידות שמאפשרת קלנועית ומומלץ לבחון היתכנות לקבלת קצבת נכות נפשית שגם תאפשר לממן את ההוצאה. בקישור תוכלו למצוא מידע מקיף על מימוש הזכויות במקרים הללו. 

נסיעות משותפות

גם אם האדם שמקבל את הקלנועית הוא נהג מנוסה, זכרו כי בגיל השלישי החושים מתקהים ולכן חשוב להתחיל את ההסתגלות בנסיעות משותפות (במידה והנהג הוא לא מטפל או מטפלת). רק לאחר שהמשתמש מרגיש בנוח ושאתם רואים שהוא אכן שולט בפעולה, אפשר להמשיך ולהתנייד עם הקלנועית לבד. 

התאמה אישית

לבסוף, לאחר תחילת השימוש בקלנועית שווה לבדוק אם יש תוספות שכדאי לרכוש באופן ספציפי כמו מגן גשם באזורים גשומים יותר, גלגלים עמידים יותר במידה ועוברים בדרכים משובשות או פתרונות אחסון מתקדמים. 

אם יש לכם שאלות נוספות או שאתם מעוניינים בעזרה בתהליך - צרו קשר והמומחים של גלגל יציב ישמחו לעזור!