“המרצדס” של הקלנועיות! • להדגמה חינם בביתכם, ללא התחייבות - חייגו: 1-700-55-77-44

"המרצדס" של הקלנועיות!

קלנועיות עבור נכים – הפיתרון המושלם להתניידות

בעבר, אדם נכה שרצה להתנייד בבית, בקניון או ברחוב היה עושה זאת בעזרת כיסא הגלגלים. ההתניידות עם כיסא הגלגלים לעיתים הייתה פחות נוחה ומצריכה הרבה עבודה פיזית עם הידיים או שמישהו ידחוף את הכיסא באופן קבוע. עם הזמן נכנסה לשימוש הקלנועית אשר איפשרה לאדם הנכה להתנייד באופן ממונע ובקלות ברחוב. כיום ניתן לראות מגוון רחב של קלנועיות למטרות שונות. מעבר לכך, בתחום הסיעודי נכנסו המון מכשירים אשר עוזרים למטופלים הנכים, למשפחותיהם והמטפלים שלהם.

סיכונים במתן טיפול לאדם נכה

כמו שאמרנו, בתחום הסיעודי כיום יש התקדמות גדולה מאוד בכל הקשור למכשירי עזר. ניתן להשתמש בקלנועיות, מנופי הרמה ממיטה, מיטות סיעודיות מיוחדות ועוד. עם כניסתם של מכשירי עזר אלו, מעבר להיותם עזרים מאוד ויעילים, הם מגיעים כמובן עם סיכונים שצוות הטיפול צריך לקחת בחשבון. נפילה של אדם נכה ממנוף או ממיטה סיעודית, תצריך בדיקה של המקרה ולעיתים פניה של המשפחה למשרד עורך דין תביעות סיעוד. תביעות מסוג זה הן תביעות נזיקין בשל פגיעה בגוף הנכה בעת הטיפול. עורך דין תביעות סיעוד, מכיר היטב את התחום וידרוש פיצויים עבור המשפחה. לכן בכל הנושא של עזרים ומכשירים לאדם נכה יש לשים לב לסיכונים הקיימים. בנושא של קלנועיות, חשוב לדעת כי כיום מייצרים מגוון רחב של קלנועיות בטיחותיות מאוד על מנת למנוע את הסיכונים. 

סוגים שונים של קלנועיות מומלצות

קלנועיות לשני אנשים

מדובר על קלנועית גדולה יחסית אשר מיועדת לנסיעה בחוץ. קלנועית זו טובה עבור נכים שזקוקים לאדם נוסף אשר יסיע אותם. כמו כן, הן מאובזרות בתיבת אחסון וניתן לנסוע איתן לקניות. קלנועיות מסוג זה מותאמות גם לחורף ויש להן כיסוי חורפי שקוף אשר מגן במצבי גשם. מומלצות מאוד עבור כל מי שאין לו רישיון וזקוק לכלי רכב לנסיעה למכולת וקופת חולים.

קלנועיות לאדם אחד

סוג נוסף קלנועית, היא הקלנועית המתקפלת לאדם אחד. מדובר על קלנועית עם מושב אחד וסל אחסון קדמי. קלנועית זו היא קלנועית ממונעת אשר מותאמת לנסיעה בחוץ וגם בתוך מבנים. האדם הנכה יוכל לנהוג על קלנועית זו גם בקניונים. קלנועית מסוג זה מאפשרת המון חופש פעולה עבור האדם הנכה ומאוד מומלצת כיום.