“המרצדס” של הקלנועיות! • להדגמה חינם בביתכם, ללא התחייבות - חייגו: 1-700-55-77-44

"המרצדס" של הקלנועיות!

קלנועית זה לא רק פלא על גלגלים

כולנו עדים היום לתופעת האופניים החשמליות, הקורקינטים החשמליים ושלל אמצעי תחבורה קטנים וזמינים על מנוע אשר יכולים לנייד אותנו ממקום למקום ללא כל בעיה וללא הליך ארוך ומייגע של לימוד נהיגה הכולל מבחן מעשי ותיאורטי. הרבה לפניהם הגיחה לעולם הקלנועית – כלי רכב חשמלי בעל שלושה או ארבעה גלגלים שבאפשרותו לנייד אנשים ממקום למקום בקלות נפלאה.

אנחנו רואים את הקלנועית לפחות פעם ביום, גם מבלי שאנחנו שמים לב. הקלנועית עוזרת למשתמשים בה להתנייד ממקום לקום בעזרתה וכך מקצרת זמני הליכה ויוצרת תיווך קל בין נקודת מוצא לנקודת יעד. כך לדוגמא בנמלי התעופה שהינם עצומים בגודלם. אנשי השירות בנמלי התעופה צריכים להגיע מנקודה מסוימת לאחת בכל רגע נתון – דבר שהינו כמעט בלתי אפשרי בהליכה רגלית. כמו כן, דיילות לדוגמא, אשר נוחתות מטיסה מסוימת וצריכות להגיע אל נקודה אחרת בנמל על מנת לעלות לטיסה חדשה – הליכה רגלית תוכל לקחת להן בתוך שדה התעופה לפעמים גם כ-20 דקות, בעת שהשימוש בקלנועית מקצר פלאים את הזמן ומביא אותן ליעדן בחמש דקות בלבד. קרא עוד על השימושים של הקלנועיות לאנשים סיעודיים.

מבני ציבור גדולים ונוספים כמו בתי חולים למשל, בהם זמן הוא קריטי משתמשים בקלנועית לעתים תכופות וכך הינם חדלים להיות עבדים של הזמן ומצליחים להתנייד בתוך המרחב הציבורי במהירות ובקלות יחסית. מעבר למבנים הציבוריים הגדולים ועל ההקלה העצומה של נותני השירות שיכולים להגיע ממקום למקום בקלות נפלאה, הקלנועית עושה עבודת קודש עבור גם אנשים בעלי מוגבלויות שונות. אנשים כבדי משקל אשר קשה להם להתנייד ממקום למקום בהליכה רגלית מאחר וכל משקל גופם מונח על רגליהם, משתמשים בקלנועית ומספרים על חוויה חדשה באיכות החיים שלהם ובנסיקה משמעותית ממה שהם ידעו קודם. הדוגמא המוכרת לכולנו הינה אריאנה מלמד מתכנית "האחד הגדול" שגם במרחבי הבית השתמשה בקלנועית כדי להגיע אל מחוז חפצה. קלנועית מהווה פתרוןן לעצמאות להרבה אנשים במיוחד כאלה עם בעל חיים הזקוק גם הוא לטיפול, הם יכולים להעניק לו יותר ולקחת אותו בקלות למרפאה וטרינרית קרובה. הנוהג בקלנועית פטור מרישיון נהיגה ויכול לנהוג בו כל מי שירצה מעל גיל 16, אך חשוב לציין שלמרות השירות המצוין שהקלנועית עושה היא אינה מיועדת לאנשים נכים והיא שונה במהותה מכסא גלגלים ממונע.

 

בדרך לחתונה עוצרים לסלפי עם הקלנועית:

אם חשבתם שהקלנועית הינה יד ימינם של נותני השירות והאנשים בעלי הצרכים המיוחדים אשר זקוקים לה, סופרו לא פעם סיפורים בהם הקלנועית עמדה על הפודיום וקיבלה מדליה על הצלה של הרגע האחרון. אחד הסיפורים הזכורים הוא על בני זוג שהתחתנו בקיבוץ שלהם בדרום הארץ ובעת שהם התארגנו בביתם בשעות הערב החל לרדת גשם, כך סתם בערב קיץ. בעת שהאורחים כבר חיכו באולם האירועים הממוקם בקיבוץ ובני הזוג תכננו לצאת אל עבר האולם, לא הייתה באפשרותם להגיע שכן הם תכננו ללכת ברגל יד ביד לעבר האולם שבמרחק עשר דקות הליכה מביתם. ברשות בני הזוג הייתה קלנועית וכך נמצא פיתרון הולם שנייד אותם מביתם אל גן האירועים. גג הקלנועית הגן על בני הזוג מהגשם הקל שירד לו בערב קיץ חמים והתמונה של בני הזוג מגיעים אל גן האירועים בקלנועית הפכה להיות סיפור השנה בקיבוץ ולתמונה המפורסמת ביותר מחתונתם. קרא עוד על השיפורים המתחוכמים שנוספו לקולנועית בשנים האחרונות.