“המרצדס” של הקלנועיות! • להדגמה חינם בביתכם, ללא התחייבות - חייגו: 1-700-55-77-44

"המרצדס" של הקלנועיות!

קלנועית חדשה או קלנועית יד 2 – אלו כללי הבטיחות

נדמה כי כללי הבטיחות שיש לשמור עליהם עם נהיגה ברכב הפרטי, ידועים לכל. לעומת זאת, רבים אלו המבקשים לרכוש קלנועית יד 2 או קלנועית חדשה, כאשר כל מה שידוע להם הוא שהם רוצים ליהנות מעצמאות והתניידות קלה יותר. רגע לפני שגם אתם משדרגים את איכות החיים שלכם עם הקלנועית, כדאי שתדעו כי על מנת להפיק ממנה את המיטב, נדרש מכם לשמור על כללי בטיחות ועל נהיגה זהירה בדרך. "גלגל יציב" שמחים להציג בפניכם את הדרישות השונות ואת הכללים שיהפכו גם את הנסיעה שלכם לנסיעה בטוחה!

 

1.מה אומרים חוקי התעבורה?

בישראל כאמור, כמו בכל מדינה אחרת בעולם, ישנם חוקי תנועה. החוקים בישראלים חלים לא רק על הנהגים הנוהגים ברכבים הפרטיים או במסחריות, אלא גם על הנהגים שעושים שימוש בכלי רכב חשמליים כמו קלנועית. המשמעות היא שבעת שאתם נוהגים על הקלנועית שלכם, גם אם מדובר על נהיגה בתחומי מושב או קיבוץ, עליכם להיות קשובים לתמרורים ולציית להם. לא מעטים אלו הנוהגים על הקלנועית שהיו בטוחים כי החוקים והתמרורים הינם בגדר המלצה. בפועל? עליכם לציית לתמרור עצור, לתת זכות קדימה ולהשתלב כחוק במעגלי התנועה.

 

2.באיזה מסלול עליכם לנסוע?

ישנם כבישים בהם ישנם מספר מסלולים שונים. על פי החוק, על הרכבים לנהוג בנתיב הימני, תוך שהם יוכלו גם לנסוע על הנתיב השמאלי לצורכי עקיפה. מאחר והקלנועית מראש היא כלי חשמלי שמיועד מראש לנסיעה במהירות נמוכה מאד, עליכם להישאר אך ורק על הנתיב הימני – כמו הרכבים הפרטיים הבוחרים לנהוג במהירות נמוכה על הכבישים. גם כאן, לא מדובר על המלצה שאתם יכולים לאמץ או לוותר עליה, אלא על חוק שעליכם לעמוד בו.

 

3.המעבר מן המדרכה אל הכביש

יהיו פעמים בהם תנהגו על המדרכה, אך לאורך הנסיעה גם תרצו להשתלב בנסיעה על הכביש. במקרים שכאלו, עליכם לנקוט בכל אמצעי הזהירות: הסתכלות לכל הכיוונים לפני הירידה לכביש, הורדת מהירות והענקת תשומת לב להולכי רגל. כמו כן, בעת שאתם יורדים מהמדרכה אל הכביש, חשוב מאד שתעשו זאת אך ורק ממדרכות נמוכות, שכן ירידה אל הכביש ממדרכה גבוהה יכולה להסתכם בהתהפכות הקלנועית או בגרימת נזק לה.

 

איך הופכים את הנסיעה בקלונעית לבטוחה יותר?

מלבד החוקים האלו, ישנם עוד חוקים שעליכם לשמור ולקיים עם נסיעתכם בקלנועית. יחד עם זאת, ישנן המלצות בטיחותיות שונות שכדאי לכם לאמץ, גם אם הן לא מוגדרות כחוק. הטיפ הראשון שמומלץ לכם הוא למעשה רכישת אביזר. בעת שאתם רוכשים קלנועית יד 2, סביר כי הקלנועית כבר נהנית ממספר אביזרים שונים שהותקנו על ידי הבעלים הקודמים שלה. ההמלצה החמה היא להתקין צופר בקלנועית שיאפשר לכם להיות בשליטה מלאה לאורך כל הנסיעה, תוך הידיעה שתוכלו להתריע על סכנות בדרך.

אביזר נוסף שמומלץ לכם לרכוש ולאמץ את השימוש בו הוא האפוד הזוהר. לרוב, האפודים עולים על אלו הרצים בשעות הערב או על רוכבי האופניים, אך גם על הנהגים בקלנועית. זיכרו כי הקלנועית הינה כלי חשוף, כך שבהתאמה מלאה גם אתם חשופים לפגיעה. על מנת למזער תאונות מיותרות, לבשו גם אתם את האפוד ותהיו בולטים ליתר הנהגים בכביש.