“המרצדס” של הקלנועיות! • להדגמה חינם בביתכם, ללא התחייבות - חייגו: 1-700-55-77-44

"המרצדס" של הקלנועיות!

היתרונות של קלנועית זוגית

קלנועית נועדה לסייע למי שמתקשים בהליכה להתנייע למרחקים קצרים (ברחבי יישוב המגורים, בסביבות מקום העבודה או אפילו בתוך מבנים רחבי ידיים או שטחים ציבוריים פתוחים). לפיכך ניתן לצפות שרוב הקלנועיות יהיו בעלות מושב בודד עליו יישב אותו אדם כבד תנועה שלו נועדה הקלנועית לסייע. בפועל ישנם דגמים רבים של קלנועיות בנות שני מושבים הבנויות להסיע בנוחות שני אנשים, עלפי רוב זה לצד זה.
 מעניין לבחון את הסיבות לפופולאריות הרבה לה זוכה הקלנועית הזוגית ומה יתרונותיה וחסרונותיה יחסית לאלה בעלות מושב בודד. נקדים ונציין כי החוק מגביל קלנועיות לכאלה בעלות שני מושבים לכל היותר.

 

לא טוב היות האדם לבדו:

אמנם לקלנועית ייעוד פרקטי אולם עובדה זו בלבד אינה מספיקה כדי לבטל את הרצון לאפשר לאדם נוסף להצטרף אלינו. נסיעה בקלנועית עשויה להיות נעימה למדי, מדובר בכלי חשמלי שקט, מוצל ומוגן מרוח (ולעיתים גם מגשם קל). בעלי קלנועיות רבים מעוניינים להיות מסוגלים להציע לבן משפחה או חבר להצטרף אליהם, אולי אפילו לאסוף מכרים שהם פוגשים במקרה ושעושים דרכם לכיוון אליו גם פניהם מועדות.

יש ליזכור כי רבים מן המשתמשים בקלנועיות הם קשישים. פעמים רבות קשישים אלה נעזרים בסיוע של אדם נוסף, לעיתים מדובר אפילו במטפל/ת צמודים. במקרים כאלה ברור שעדיף שגם מי שמסייע למי שעבורו נועדה הקלנועית יוכל לנסוע בה עימו (ואולי גם לנהוג בה עבורו) ולא יידרש לצעוד (או לרוץ) לצידה. רוב הקלנועיות מפתחות בקלות מהירות של 8 קמ' לשעה ואף יותר (החוק קובע מהירות מקסימלית  לקלנועיות של 12 קמ' לשעה), אם לא יוכל מי שמלווה אדם כבד תנועה לשבת לצידו בקלנועית לא ניתן יהיה לנצל את העובדה שניתן לגמוע את המרחק שיש לעבור בזמן קצר.

 

יתרונות וחסרונות:

מן הסתם יתרונה המרכזי של קלנועית זוגית הוא שהיא יכולה לשאת שני אנשים. אולם לקלנועית כזו עשויים להיות יתרונות נוספים, כך למשל הן מצוידות עלפי רוב במנועים חזקים יותר דבר ההופך אותן לא רק למהירות יותר אלה גם לכאלה המתמודדות היטב עם מכשולים ועליות בדרך ואפילו עמידות ואמינות יותר. על קלנועית זוגית ניתן להעמיס בקלות משא גדול יחסית (למשל שקיות מלאות מוצרים מן הסופר).

קיימים שני חסרונות עיקריים לקלנועית זוגית, הראשון הוא מחירן הגבוה יחסית ואילו השני הוא שמידותיה גדולות יותר, מה שהופך אותן לקשות מעט יותר לתמרון ולכאלה שאינן יכולות לעבור במקומות בהם קלנועית צרה יותר יכולה לעבור בקלות.