“המרצדס” של הקלנועיות! • להדגמה חינם בביתכם, ללא התחייבות - חייגו: 1-700-55-77-44

"המרצדס" של הקלנועיות!

כללי הבטיחות המובילים לנהיגה בקלנועית

לא במקרה אתם מאחלים לילדים ולנכדים שלכם חדשות לבקרים "נסיעה טובה". מטרת העל היא לנסוע בשלום ולחזור בשלום, וברכה זו רלוונטית גם אליכם בעת שאתם עולים על קלנועית מתקפלת עם שלט. הבטיחות שלכם ניצבת מעל לכל, ויש לא מעט דברים שתוכלו לעשות על מנת להבטיח כי גם הנסיעה שלכם תהיה נסיעה טובה.

 

1.לובשים אפוד זוהר – ולא רק בשעות הערב:

 

הנהגים הנוהגים ברכב הפרטי אינם מחוייבים ללבוש את האפוד הזוהר מאחר והם נוהגים ברכב שבו יש אורות מלפנים ומאחור – מה שמאפשר לנהגים האחרים בכביש להבחין בכלי הרכב. מנגד, כשאתם נוהגים על הקלנועית עליכם ללבוש אפוד זוהר. בעוד כלי הרכב הפרטיים אטומים, בנהיגה על הקלנועית אתם חשופים שכן היא פתוחה מצדדיה. עוד לפני שהקלנועית משרתת אתכם על מנת להקל את חייכם ולהעניק לכם את העצמאות שלה אתם כמהים, המטרה היא שתצאו בשלום ותחזרו בשלום. האפוד הזוהר יאפשר להולכי רגל ולנהגים להבחין בכם וכך לנקוט באמצעי זהירות שונים.

 

2.היכן נוסעים – על הכביש או המדרכה?

 

רכשתם קלנועית ואתם תוהים היכן ניתן לנסוע איתה? על פי תקנה 39 י'א המוגדרת בחוק, הנסיעה על הקלנועית מותרת על מדרכות ועל שבילים, זאת למעט מקרים חריגים אחרים. מאחר והקלנועית לא מגיעה למהירות גבוהה, נסיעה על גבי הכביש הינה מסוכנת - גם לכם וגם עבור הנהגים האחרים על הכביש. תוכלו ליהנות מנסיעה עירונית על גבי הקלנועית כל עוד אתם נוהגים על המדרכות והשבילים.

 

3.בחורף – מכסים את הקלנועית במגן ייעודי:

 

גם אם יש לכם קלנועיות רגילות וגם אם יש לכם קלנועית מתקפלת, הרי ששתיהן חשופות. כלי הרכב הפרטיים אטומים וכך מי הגשם לא חודרים אליהם, אך אם אתם משאירים את הקלנועית שלכם מחוץ לבית הפרטי או מאחסנים אותה במרפסת, חשוב לכסות אותה בימי החורף. מגע של מים עם הקלנועית יכול לגרום לה לנזק מיותר לרבות קורוזיה. הנזקים בקלנועית לא תמיד מופיעים במיידית, וכך אתם יכולים למצוא את עצמכם במהלך הנסיעה על קלנועית שתפקודה לקוי בעקבות מגע המים. שמרו על הקלנועית שלכם וכך תמנעו מנסיעה קטועה שיכולה להיות מסוכנת כשאתם בדרכים.

 

4.בודקים את תקינות הקלנועית אחת לשנה:

 

כפי שעושים לרכב הפרטי טסט בכל שנה, כדאי גם לכם לבדוק את הקלנועית שלכם אחת לשנה. בדיקה כללית שתבטיח לכם כי הקלונעית תקינה לשימוש, תעניק לכם שקט נפשי כי אתם עולים על כלי בטוח. אם רכשתם קלנועיות חדשות, בדיקה שכזו לרוב פחות דחופה, אך אם רכשתם קלנועית יד שניה דווקא כן מומלץ להיות עם יד על הדופק ולוודא מפעם לפעם את תקינותה.

 

5.האם אתם כשירים לנהוג? בודקים אחת לשנה:

 

חלק מהותי מקהל היעד של הנוהגים בקלנועית הוא בני הגיל השלישי. הודות לקלנועית, רבים מצליחים לגשר על הפער שבין קצב ההתבגרות ובין הרצון להתנייד באופן עצמאי. יחד עם זאת, חשוב לקחת בחשבון את המגבלות השונות המגיעות עם ההתבגרות. לכן, כדאי לערוך בדיקות ייעודיות אחת לשנה בכדי להבטיח כי אתם כשירים לנהוג על קלנועית יד 2, או בכלל. כך, אתם שומרים על עצמכם, על הולכי הרגל ועל הנוסעים בכביש.