“המרצדס” של הקלנועיות! • להדגמה חינם בביתכם, ללא התחייבות - חייגו: 1-700-55-77-44

"המרצדס" של הקלנועיות!

מתי עלינו להיעזר במכשירי שמיעה

כאשר מתרחשת אצל מי מאתנו ירידה בשמיעה, לרוב איננו מבחינים בכך. תהליך הירידה בשמיעה הינו תהליך הדרגתי שמתרחש לאורך שנים רבות. בתחילה, איננו מצליחים לנהל שיחה באופן תקין ומתלוננים על רעשי הרקע המפריעים לשמיעתנו. ייתכן שעם שקט מסביב יקל עלינו לשמוע, אך אנחנו מתחילים להבחין שמשהו לא כ"כ בסדר. אנו נוטים להאשים את הסביבה בקושי שלנו: אנשים לא מדברים ברור, העולם מסביבנו רועש מדי כשלמעשה הבעיה העיקרית היא באובדן כושר השמיעה. במקרה /של אובדן כושר שמיעה, כדאי לדעת שנמצא פתרון זמין ונוח שיכול לשפר באופן משמעותי את חיינו ולשקם את שמיעתנו. מכשירי שמיעה בחיפה יכולים לשפר את איכותת  חיינו לבלי היכר.

 

להמתין או לטפל?

רובנו נוטים לדחות את הטיפול בבעיות רפואיות - מה שיותר מאוחר כך יותר טוב. במקרה של ירידה בשמיעה, דחייה לא תהיה צעד נבון ולעיתים היא אף עשויה להזיק. בדומה לכל פעילות ספורטיבית, גם אוזננו צריכות אימון בשמיעה, ואם הזנחנו את הטיפול, הבעיה תלך ותחמיר בדומה לשריר שהולך ומתנוון. אם אתם חוששים לירידה בשמיעה אל תדחו את הטיפול בתירוצים שונים, אלא גשו להיבדק אצל רופא אא"ג באופן מידי.

 

תהליך שיקום השמיעה:

אם אחד מהתיאורים שלעיל דיבר אליכם, כדאי שתדעו שאתם לא לבד. מאות אנשים שעברו את גיל 65 נמצאים בסיכון לירידה בשמיעה. הדבר הראשון שעליכם לעשות לפני הכול הוא לפנות למומחה אא"ג לבדיקה ואבחון מדויק. רופא אא"ג ידע להפנות אתכם למכון אודיולוגי מוסמך, שם יבררו האם ניתן לטפל בשמיעתכם באמצעות טיפול רפואי או ניתוח או שמא יהיה עליכם לפנות להתאמת מכשירי שמיעה בחיפה. במכון האודיולוגי קלינאי תקשורת יבדוק את הסיבה לירידה בשמיעה. הסיבה יכולה להיות: בעיה במערכת העצבים, סתימה בתעלת האוזן ועוד. אבחון מקצועי יסייע לאתר את הבעיה באופן המדויק ביותר.

 

מכשירי השמיעה של היום - טכנולוגיה מתקדמת:

בדומה לשאר תחומי האלקטרוניקה, והרכבים החשמליים - קלנועיות המהפכה הטכנולוגית לא פסחה על תחום מכשירי השמיעה. מכשירי השמיעה של היום מכילים מנגנון לסינון רעשי רקע במטרה לספק למשתמש את הצליל הברור והאיכותי ביותר. מכשירי שמיעה בחיפה מכילים מיקרופון ורמקול וצליל השמע מופרד באופן איכותי ביותר. בנוסף, מכשירי השמיעה של היום מכילים מגבר, המגביר את ערוצי הצליל ברמות שונות בהתאם ללקות השמיעה ובהתאם לסביבה בה נמצא לקוי השמיעה.

לסיכום, בכל מצב של ירידה בשמיעה אין להזניח את הבעיה ויש לפנות למומחה באופן מידי לקבלת טיפול הולם.