“המרצדס” של הקלנועיות! • להדגמה חינם בביתכם, ללא התחייבות - חייגו: 1-700-55-77-44

"המרצדס" של הקלנועיות!

ניידות קלה לבעלי נכויות

בעלי נכויות מוצאים עצמם מתמודדים, לאורך השנים, עם לא מעט אתגרים. בין אם זו נכות קלה, ועל אחת כמה וכמה שמדובר בנכות מורכבת יותר, עלייה או ירידה במדרגות היא אחת המשימות הקשות ביותר עבורם. ההתמודדות עם גרם המדרגות, ובמיוחד זה שבתוך הבית, יכול להיות עבור הנכה פעולה לא קלה ובמקרים מסוימים גם כזו שהוא איננו יכול לבצע אותה כלל באופן עצמאי. במיוחד לשם כך מוצעים פתרונות מיוחדים, המאפשרים נגישות לנכים גם בסביבתם הפרטית. ציוד נגישות לנכים, המותאם לסביבתו של הנכה ומאפשר לו התניידות טובה ובטוחה יותר.

פיתוח פתרונות ניידות בהתאמה מלאה לנכים

בזכות המודעות הרבה לצרכיהם של הנכים ואף גם לצרכי המבוגרים, המוצאים עצמם מתקשים לעלות במדרגות ביתם, פותחו מספר פתרונות ניידות בהתאמה מלאה, פתרונות ניידות לנכים ההופכים את חייהם לפחות מורכבים מכפי שהיו קודם לכם. מדובר בפיתוחים אירופאיים, העומדים בתקנים מחמירים, כאלה שניתן לשלב בבית הפרטי ולהתאים אותו לצרכיו הנקודתיים של הנכה. המתקנים ניתנים להתקנה במקומות שונים בבית והנכה, בזכותם, הופך לנייד מבלי שיצטרך (לרוב) את עזרתם של האחרים.

המאמר נכתב על ידי 

מגוון רחב של אפשרויות

אפשרויות נגישות לנכים ובמיוחד בהשוואה לעבר, הן רבות, איכותיות ונכונות הרבה יותר עבור הנכים. אחת מהן, למשל, היא מעלון כיסא. מדובר במעין מעלית, אותה מתקינים בסמוך למדרגות עצמן שבבית. המעלית עצמה בנויה ככיסא, שעליו יושב הנכה ואתו הוא עולה מעלה או יורד מטה בהתאם לצורך. הדבר הופך את ההתניידות עבורו במדרגות לפשוטה ונוחה הרבה יותר, כזו שמאפשרת לו להגיע לקומות הגבוהות של הבית או לקומות הנמוכות מבלי לסכן את עצמו. מעלון הכיסא, שמיוצר על ידי חברה אנגלית, בטוח מאד לשימוש וגם נוח.

פתרון נוסף, המספק גם הוא מענה התניידותי עבור הנכים הוא מעלון אמבטיה. מעלון אמבטיה בנוי כמעין מושב, הכולל משענת גב. המושב מותקן על האמבטיה עצמה ואפשר להזיזו מנקודה אחת לשנייה בקלות רבה. ניתן לכוון אותו לזוויות שונות ולהעלות את המושב, בזכות המנוע החשמלי שבו, לגבהים שונים. אפשר לבחור באחד מתוך כמה מצבים, כולל מצב שכיבה מלא וכמובן גם מצב ישיבה. אפשרויות נוספות הן מעלון משטח אנכי, ששילובו בבית איננו מצריך בניית פיר מיוחד והוא מגיע במידות שונות. הוא מיועד לחלקו החיצוני של הבית וחוסך מהנכה את העלייה המאתגרת או הבלתי אפשרית במדרגות, המובילות הישר אל הבית.

התאמה נכונה של פתרון

לאור מגוון הפתרונות השונים, ההופכים את הניידות עבור הנכים לפשוטה הרבה יותר, חשוב להקפיד על סקירה מעמיקה של כל פתרון ובעיקר מידת התאמתו לצרכיו הנקודתיים של הנכה. מכיוון שמדובר במתקן שאמור לשרת את הנכה לאורך זמן, כדאי לבחור מתקן איכותי, כזה המיוצר על ידי חברה מובילה בתחום, מתקן העשוי מחומרי גלם חזקים ועמידים.

המאמר נכתב על ידי http://www.galgalyatziv.co.il/