“המרצדס” של הקלנועיות! • להדגמה חינם בביתכם, ללא התחייבות - חייגו: 1-700-55-77-44

"המרצדס" של הקלנועיות!

נסיעה בטוחה, נסיעה נעימה

מגיעות לכם ברכות חמות - התחדשתם לכם עם קלנועית לאנשים בגיל השלישי! אתם עתידים להנות ממנה ומהשימוש בה, ובעיקר לחוש איך איכות החיים שלכם עומדת להשתדרג פלאים. מעבר לכך שמצפה לכם נסיעה נעימה מאד וקלות בהתניידות שלכם, הרי שישנה מטרה גדולה ואפילו יותר: לשמור על הבטיחות שלכם. באמצעות חמישה צעדים קטנים הדורשים מכם השקעה מינימאלית, תבטיחו לעצמכם כי הנסיעה שלכם לא תהיה רק נעימה, אלא גם בטוחה.

 

לבשו אפוד זוהר:

 

בטח שמתם לב כי מרבית רוכבי האופניים רוכבים על זוג האופניים שלהם עם אפוד זוהר. האפודים הזוהרים מונעים מספר רב שלא תקריות בטיחותיות ובפעמים רבות אף מצילים חיים. זיכרו כי אתם נוהגים על קלנועית לאנשים בגיל השלישי שהינה חשופה, וזאת בשונה מכלי רכב פרטי המגן עליכם בכך שהוא סגור. הבטיחות שלכם חשובה יותר מכל דבר אחר, ואם ישנו אמצעי שיוכל להבליט אתכם ולהעלות את תחושת הביטחון שלכם, הרי שהוא האפוד הזוהר.

התקינו צופר בקלנועית:

 

המון פעמים עושים הקבלות בין הרכבים הפרטיים והקלנועית, על מנת לשקף כמה חשובה הבטיחות ואיך מייצרים אותה בקלונעית. כך לדוגמא, הרי שחשוב מאד להתקין צופר חזק ואיכותי בתוך הקלנועית שלכם. למרות שמדובר על נסיעה במהירות נמוכה יחסית, עדיין אתם עלולים למצוא עצמכם בסיטואציות בהן תרצו להתריע על מפגע בטיחותי או על סכנה ממשית. ללא הצופר, הרי שלא תוכלו להתריע בפני העוברים בדרך וכך יכולות להיגרם תאונות מיותרות. רכשתם קלנועית לאנשים בגיל השלישי? השקיעו גם בהתקנת הצופר.

בחורף – הימנעו מנסיעה בשלוליות:

 

החורף ממש עוד רגע כאן, כך שישנן גם הנחיות הרלוונטיות לעונת החורף. בעת שאתם נוסעים בימי החורף עם הקלנועית שלכם, נסו להימנע ככל הניתן מנסיעה וכניסה אל תוך שלוליות. לא תמיד ניתן לדעת מה עומק וגובה השלולית, כך שלעתים אתם עלולים למצוא את עצמכם צוללים אל עומק שלא ציפיתם לו. נסו לנהוג על דרכים יבשות ככל הניתן, וכך תוכלו למנוע עיכובים או נסיעה פחות נעימה.

שומרים על החוק וקשובים לתמרורים:

 

אתם נוסעים עם הקלנועית במושב או בקיבוץ בו אתם גרים? שלא תטעו, התמרורים חלים גם עליכם. בעת שתשמרו על חוקי התנועה, אתם ממזערים באופן משמעותי את הסיכוי לתקריות בטיחותיות, וכך מעלים את תחושת הבטיחון שלכם ושל שאר השוהים בדרך. יצאתם בשלום מביתכם? עשו הכל על מנת לשוב בשלום. שמרו על מהירות הנסיעה המותרת, צייתו לתמרורים ותבטיחו לעצמכם נסיעה טובה ובטוחה.

ערכו בדיקות רפואיות אחת לתקופה:

 

כשמדובר על בטיחות, מדובר גם על הבטיחות שלכם וגם על הבטיחות של הולכי הרגל והנהגים האחרים בדרכים. כאשר מדובר על בני הגיל השלישי, ההמלצה היא לערוך בדיקות תקופתיות כלליות אחת לתקופה. חשוב מאד לבדוק כי אין שינוי ביכולות כמו הראייה והשמיעה, וגם אם יש – לטפל בהן על מנת להמשיך לנהוג בביטחה בקלנועית.