“המרצדס” של הקלנועיות! • להדגמה חינם בביתכם, ללא התחייבות - חייגו: 1-700-55-77-44

"המרצדס" של הקלנועיות!

קלנועיות והתקנות שחשוב שתדע

אין ספק שהקלנועיות נכנסו אל חיינו בסערה. הן מאפשרות לנו מגוון של יתרונות החל מכלי רכב ממונע במחיר אטרקטיבי, אין צורך לעשות ביטוח, אין לנו צורך להוציא כספים על דלק ועוד מגוון של יתרונות נוספים ההופכים את הנסיעה בקולנועית למהנה ומשתלמת. עם זאת, קיימים גם תקנות בכל הנוגע אל הרכב הממונע שחשוב מאוד לדעת אודותיהן וזאת בכדי להשתמש בכלי הממונע בבטחה.
במידה והינך מתעניין ברכישת קולנועית, ניתן להיכנס לקישור המצורף: למה אני צריך קולנועית בחיי שנת 2015.

 

התקנות החשובות שיש לדעת בנוגע לקולנועית:

אז באילו תקנות מדובר? ובכן, מדובר על מספר תקנות חשובות ומרכזיות שכל אדם המתעניין ברכישת קולנועית או שיש ברשותו כבר אחת, מוכרח לדעת, לדוגמא:

אדם אשר יש ברשותו קלנועית למעשה פטור בכל הנוגע אל חובת רישוי וכן גם מחובת רישום – הכוונה היא כמובן אל רישיון רכב. בכל הנוגע אל רישיון נהיגה – נהג הקולנועית פטור גם מחובת רישיון נהיגה אך עם זאת – הנהיגה בקולנועית הינה מגיל 16 והילך.
כאמור, קיים איסור מוחלט על נהיגה בכלי הרכב הנ"ל עבור אדם שאין ביכולתו לתפעל את הקולנועית בבטחה או לחילופין שאינו בקיא באופן חד משמעי בהפעלתה. כאמור, בכדי לדעת כיצד לשמור על תקינותו של הכלי הממונע, במאמר הבא: המדריך לשמירת תקינות הקולנועיות.

תקנות נוספות שיש לדעת אודותיהן הן, למשל: אסור בתכלית האיסור לנהוג בקולנועית בכבישים ראשיים אלא רק בצידי הכביש בכבישים – בין עירוניים או לחילופין בתחומיהם של מושבים וקיבוצים. מהירות הנסיעה המרבית עומדת על 12 קמ"ש (למרות שכיום ניתן למצוא קולנועיות שמסוגלות להגיע למהירות של 15 קמ"ש, עדיין אסור לעבור את המהירות המוצגת לעיל).

חשוב לציין שאין בשום צורה לנסוע עם הכלי הממונע על המדרכה או לחילופין לעלות על מדרכה בגין כל סיבה שהיא ולאחר מכן לרדת ממנה. במידה והנהג בגיל 70 ומעלה, עליו (כאחת לחצי שנה) לבצע בדיקות רפואיות וזאת בכדי לוודא שהוא בכל יכולת פיזיולוגית תקינה לנסיעה בטוחה בכלי הרכב מבלי לסכן חיי אדם. בעת הנהיגה יש ללבוש אפוד זוהר. כאמור, חובת התמרורים חלה על נהגי הקולנועיות כמו גם על נהגים רגילים ויש להתייחס אליהם במלוא תשומת הלב. למידע נוסף בנוגע להוראות בטיחות, ניתן להקליק על הקישור המצורף: כללי בטיחות.