“המרצדס” של הקלנועיות! • להדגמה חינם בביתכם, ללא התחייבות - חייגו: 1-700-55-77-44

"המרצדס" של הקלנועיות!

קלנועית - המלצות

קלנועית היא כלי יעיל ונוח, אין פלא שהפופולאריות שלה נמצאת בעלייה מתמדת.
במקור מיועדת הקלנועית לסייע למי שמתקשים ללכת אולם נראה שהשימוש בה כיום חורג הרבה מעבר לכך. כך למשל ישנם מקומות המעמידים לרשות המבקרים בהם קלנועיות המאפשרות לנוע ביתר קלות ובמהירות יתרה בתוך מבנים רחבי ידיים או שטחים פתוחים גדולים אותם חוצים שבילים סלולים באיכות מספקת.
 עבור מי ששוקלים לרכוש קלנועית אספנו מספר המלצות שיסייעו לכם להתמצא בשוק הרכבים החשמליים האלה ולבחור באופן מושכל את הדגם המתאים לכם ביותר מבין אינספור הדגמים הנמכרים בארץ.

 

חדשה או משומשת, לאדם בודד או לזוג:

אולי ההמלצה החשובה ביותר עבור מי שמבקשים לרכוש קלנועית (עבור עצמם או עבור מישהו אחר, למשל הורים שהחלו להתקשות בהליכה בשל גילם המתקדם) היא לברר ביניכם לבין עצמכם איזה סוג של קלנועית תשרת אתכם טוב יותר, כזו המיועדת לשאת אדם בודד או דווקא קלנועית זוגית. עלפי החוק מספר הנוסעים המקסימאלי בקלנועית (המיועדת לכך) הוא שניים, ישנם יתרונות רבים לקלנועית זוגית אולם היא אינה עדיפה בכל מקרה, יש ליזכור שקלנועית זוגית עולה יותר והיא מוגבלת יותר מבחינת המרחב הדרוש לה כדי לעבור ולתמרן.

עניין בסיסי נוסף הוא להחליט אם אנו מתעקשים לרכוש קלנועית חדשה או שמא דווקא קלנועית מיד שנייה היא אפשרותך עדיפה עבורנו. תוכלו לשמוע המלצות רבות עבור קלנועית לרכישה מיד שנייה. הסיבות לכך הן שקלנועיות מאריכות ימים, לעיתים קרובות השימוש שנעשה בהן אינו רב ויש בנמצא דגמים ישנים שמעניקים חווית  שימוש שאינה נופלת במאום מזו שמעניקים גדמים חדשים יותר.

 

יצרן מוכר ותו תקן:

קלנועיות בישראל עומדות בתקן מחייב של מכון התקנים ובדרישות טכניות של משרד התחבורה. המלצה חשובה היא לוודא כי מדובר בקלנועית "מבית טוב", דהיינו של יצרן מוכר אשר דואג שהדגמים אותם הוא משווק אכן יעמדו בכל הדרישות.

המלצה אחרונה הנוגעת לקלנועית מכל סוג ושל כל יצרן היא להעניק להן תחזוקה מתאימה, עלפי הוראות היצרן, תוך שימוש בחלפים מקוריים וללא ניסיונות לאלתר תיקונים אצל מני בעלי מלאכה שאינם מתמחים בטיפול בקלנועיות.