“המרצדס” של הקלנועיות! • להדגמה חינם בביתכם, ללא התחייבות - חייגו: 1-700-55-77-44

"המרצדס" של הקלנועיות!

קלנועית יד שנייה - אפשרות מומלצת בהחלט!

מכיוון שהחוק אינו מחייב רישיון כלשהו כדי לנהוג בקלנועית וכן אין שום חובה להוכיח שיש בה צורך אמיתי יכול כל אדם, מעל גיל 16, לבחור להיעזר בקלנועית לתנועה באזור בו הוא גר (או בסביבת מקום העבודה דווקא).
מותר לנסוע בקלנועית רק על המדרכה אולם אם זו אינה מאפשרת מעבר מותר לרדת אל הכביש כדי לנוע בו מרחק קצר עד לעליה חזרה למדרכה. מטבע הדברים שהיתר זה בחוק מהווה פרצה אותה רבים מקהל המשתמשים בקלנועיות אינם מהססים לנצל תוך שהם עושים בכביש כבשלהם למרות הסכנה הכרוכה בכך וההפרעה לתנועתת המכוניות.

מן הסיבות שהוזכרו לעיל קלנעויות נהנות מביקוש גובר והולך. מחירה של קלנועית חדשה אינו עניין של מה בכך ועשוי להגיע לכדי 20,000 שקלים ויותר. עובדה זו, יחד עם העובדה שקלנועיות נוטות להאריך ימים תוך שהן דורשות תחזוקה מינימאלית, הם הגורמים העיקריים לכך שבישראל שוק ער לקלנועיות יד שנייה.
 ישנם דברים חשובים שיש לקחת בחשבון בבואנו לקנות קלנועית יד שנייה, במאמר זה נביא כמה טיפים שיסייעו לכם למצוא את הקלנועית המשומשת הטובה ביותר עבורכם.

 

הכירו את ההיצע:

לפני תחילת חיפוש פעיל אחר קלנועית מיד שנייה מומלץ להכיר את הדגמים הפופולאריים השונים על יתרונותיהם וחסרונותיהם היחסיים. מידע כזה קל למצוא באתרי משווקי
 קלנועיות חדשות. יש לשים לב לשינויים שבדגמים חדישים יותר לעומת אלה מן השנתונים שאתם מעוניינים בהם.

לאחר שיש בידכם מידע בסיסי על התכונות השונות של הקלנועיות, ואולי אפילו גיליתם שיצרן מסוים (או אפילו דגם מסוים) הופך חביב עליכם, הגיע הזמן לצאת לדרך שתוביל אתכם אל הקלנועית האידיאלית בשבילכם.

 

איפה מחפשים:

קלנועית מיד שנייה ניתן לרכוש ישירות מבעליה הקודמים או ממשווקי קלנועיות המוכרים רכבים שקיבלו לידיהם בעסקאות "טרייד אין". גם המוכרים הפרטיים וגם הסוכנויות מפרסמים את הרכבים שהם מוכרים בלוחות יד שנייה ברשת האינטרנט (כגון "יד 2", "Homeless", "winwin" ועוד). לאור היקף המסחר בקלנועיות (חדשות ומשומשות) בארץ ישנם גם אתרים המתמחים בעזרי תנועה אלה וכן ניתן למצוא לוחות רלוונטיים באתרים של משווקי קלנועיות ונותני שירות עבורם.

היתרון המרכזי שברכישת קלנועית יד שנייה הוא כמובן האפשרות להשיג רכב טוב ומפנק במחיר נמוך. החסרונות אף הם ברורים, הסיכוי לתקלות מרובות שיחייבו הוצאות בלתי צפויות והשבתת הקלנועית לפרקים, הקושי למכור אם תבחרו להשתדרג ועוד. עם כן, חשוב מאוד לבחור באופן מושכל ולרכוש קלנועית שניתן לדעת איזה  שימוש נעשה בה, כיצד טופלה ולאור זאת מה מצבה המכאני הנוכחי. אם אתם יודעים להעריך כמה זמן תרצו להשתמש בקלנועית (לפני שתבקשו להחליפה או עד שלא יהיה בה עוד צורך) כדאי לבדוק מה צפוי להיות שוויה בתום תקופה זו.