“המרצדס” של הקלנועיות! • להדגמה חינם בביתכם, ללא התחייבות - חייגו: 1-700-55-77-44

"המרצדס" של הקלנועיות!

כללי הבטיחות החשובים בנהיגה עם קלנועית

כשמדברים על קלנועית, מדברים בעיקר על איכות החיים לה זוכים אלו הנוהגים בה. אכן, הקלנועית יצרה מהפכה של ממש, ואם פעם חלום ההתניידות העצמאית היה בגדר חלום, הרי שכיום בני הגיל השלישי ונתח אוכלוסייה הסובל ממגבלות שונות, יכולים להרשות לעצמם לחלום ובגדול. הקלנועיות המוצעות כיום לרכישה כוללות דגם המתאים לנוסע אחד, קלנועית המתאימה לזוג נוסעים, קלנועית מתקפלת ואפילו קלנועית יד שניה שתוזיל לכם עלויות. רגע לפני שגם אתם יוצאים לנסיעות הבאות שלכם, כדאי שגם אתם תכירו את כללי הזהירות לנסיעה בטוחה!

 

גיל הנהיגה המותר והאזורים בהם תוכלו לנסוע

נדמה כי בכל בקשור לגיל המותר לנהיגה בקלנועית עדיין ישנו סימן שאלה גדול. רבים סבורים כי מאחר ולא מדובר על רכב פרטי אלא על קלנועית, הנהיגה בה הינה פרוצה יותר ועל כן היא מותרת לכל. חשוב מאד שגם אתם תכירו את גיל הנהיגה המותר העומד על כ-16 שנים. במידה ואתם מחזיקים בתעודת נכה, הנהיגה מותרת גם מגיל 14 – זאת על מנת לאפשר ניידות קלה יותר לנתח זה.

ומה באשר לאזורים בהם מותר לכם לנהוג על הקלנועית? מותר לנהוג בקלנועית בתוך התחום העירוני בלבד כאשר הנסיעה על כבישים מהירים אסורה בהחלט. כשאתם נוהגים על הקלנועית, השטח המיועד לנהיגה הינו על המדרכות בלבד, כך שעליכם לנקוט באמצעי זהירות רבים על מנת להבטיח את שלומם של הולכי הרגל. המקרים בהם מותר לכם לנהוג על הכביש כוללים אך ורק מקרים בהם אין מדרכה, או במקרים בהם ישנם מכשולים שונים המונעים מכם לנהוג עליה. שימו לב כי במקרים בהם אתם עולים אל המדרכה או יורדים ממנה, יש לעשות זאת באיטיות וזהירות רבה.

 

כמה אנשים יכולים לנסוע אתכם?

ברכב הפרטי תוכלו לקחת אתכם למסע עוד ארבעה נוסעים. מה קורה עם הקלנועית? אתם יכולים להסיע אתכם עוד נוסע אחד בלבד. שימו לב כי ישנן קלנועיות בגדלים שונים, כאשר הקלנועית הגדולה ביותר היא זו המתאימה לזוג נוסעים. כן חשוב לדעת כי במקרה בו רכשתם קלנועית המתאימה לנוסע אחד בלבד, אינכם יכולים להסיע אדם נוסף בשום אופן.

 

הופכים את הנסיעה לבטוחה יותר עם אביזרים מתאימים

בעוד ישנם חוקים ברורים גם ישנן המלצות. אחת ההמלצות החמות ביותר היא לצייד את הקלנועית באביזרים שונים שמטרתם למנף את הבטיחות בנהיגה. כך לדוגמא, כדאי לשלב בקלנועית חגורת בטיחות, צופר שיאפשר לכם להתריע מפני סכנות, מראות מצידי הקלנועית, מראה אמצעית ואפילו מטען למכשיר סלולארי שיבטיח שתמיד תהיו זמינים.

 

עד כמה הקלנועית נוחה לכם?

כשאתם מגיעים אל חנות הבגדים, אתם מודדים את פריטי הלבוש לפני שאתם רוכשים אותם. ההמלצה היא לעשות זאת גם עם הקלנועית: אל תרכשו אותה ברכישה עיוורת, אלא הבטיחו כי הקלנועית מתאימה למידותיכם, שהנהיגה בה נוחה לכם, שהמושב גמיש ומותאם אליכם וכדומה. חלק בלתי נפרד מנסיעה בטוחה הוא הנוחות שלכם. בעת שלא נוח לכם, אתם תהיו עסוקים לאורך כל הדרך בניסיון להגיע לנוחות האידיאלית, מה שיכול לפגוע בתשומת הלב שלכם לדרך. נסיעה טובה ובטוחה עם הקלנועית החדשה שלכם